GODY MAŁŻEŃSKIE W GMINIE BARANÓW

20-12-2021 09:53

15 grudnia 2021 r. dwadzieścia sześć par z naszej Gminy świętowało jubileusze pożycia małżeńskiego. Złote Gody tj. 50. rocznicę ślubu obchodziły - 23 pary, Diamentowe Gody, tj. 60. rocznicę ślubu – dwie pary a Żelazne Gody, tj. 65. rocznicę ślubu świętowała jedna para małżeńska. Podczas tej wyjątkowej uroczystości wyróżnieni zostali niezwykli ludzie – niezwykli dlatego, że szli razem przez życie i wspierali siebie nawzajem przez tyle lat.

Uroczystość poprowadziła Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Baranowie Sylwia Adamska, która złożyła Jubilatom gratulacje, za to, że dochowali wbrew wszystkim przeciwnościom przysięgi małżeńskiej i życzyła jeszcze wielu wspólnych lat w zdrowiu i pomyślności, a także doczekania wspólnie kolejnych pięknych jubileuszy. Życzenia złożyła również Wójt Gminy Bogumiła Lewandowska-Siwek, która pogratulowała Jubilatom tak długiego stażu małżeńskiego, który jest darem a jednocześnie wzorem dla wszystkich. Podziękowała także za trud i wysiłek na rzecz społeczności lokalnej. Do życzeń dołączył się również Przewodniczący Rady Gminy Marian Kremer życząc Jubilatom wszystkiego co najlepsze, aby łączące ich uczycie dodawało im siły i wytrwałości na dalsze lata wspólnego życia.

Błogosławieństwa Jubilatom udzielił Ks. Kan. Jerzy Kondal, proboszcz parafii w Baranowie oraz Ks. Dariusz Woźniak proboszcz parafii na Muratorze.

Pary obchodzące 50 lat Pożycia Małżeńskiego  zostały odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które zostały nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wszystkie pary otrzymały listy gratulacyjne, kwiaty oraz upominki. Po części oficjalnej Dostojni Jubilaci zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek oraz okolicznościowy toast.

Dziękujemy Jubilatom, że zechcieli razem z nami obchodzić swoje święto. Jesteśmy dumni, że mamy na terenie naszej gminy takie małżeństwa, jak uhonorowane pary. Życzymy wielu jeszcze lat życia; niech nadchodzące dni, miesiące, lata będą pełne optymizmu i radości. Niech upływają w spokoju, w otoczeniu kochającej rodziny, dzieci i wnuków.

Niech zdrowie zawsze dopisuje, a błogosławieństwo Boże dodaje siły do dalszego trwania we wspólnej miłości, szacunku i zaufaniu.

Żelazne Gody świętowali Państwo:

 • Cecylia i Stanisław Kaźmierczakowie, Mroczeń

 

Diamentowe Gody świętowali Państwo:

 • Teresa i Jan Jerzykowie, Grębanin
 • Stanisława i Piotr Rabiegowie, Łęka Mroczeńska

 

Złote Gody świętowali Państwo:

 • Janina i Jerzy Augustyniakowie, Mroczeń
 • Jadwiga i Andrzej Froniowie, Joanka
 • Irena i Jan Garliccy, Mroczeń
 • Halina i Marian Góreccy, Jankowy
 • Jadwiga i Eugeniusz Graczykowie, Justynka
 • Janina i Czesław Janiccy, Słupia pod Kępnem
 • Teresa i Kazimierz Jarczakowie, Grębanin Kolonia Pierwsza
 • Irena i Jerzy Kamińscy, Jankowy
 • Dorota i Zenon Kawulowie, Baranów
 • Łucja i Władysław Kąccy, Słupia pod Kępnem
 • Wiesława i Mieczysław Mainkowie, Joanka
 • Wanda i Jan Osieccy, Baranów
 • Anna i Stanisław Papiórowie, Joanka
 • Halina i Adam Pisarscy, Baranów
 • Helena i Jan Poszwowie, Mroczeń
 • Barbara i Bogdan Rabiegowie, Joanka
 • Irena i Marian Rakowie, Joanka
 • Ewa i Klemens Rosielewscy, Grębanin
 • Maria i Władysław Stężałowie, Łęka Mroczeńska
 • Halina i Henryk Szczepaniakowie, Baranów
 • Janina i Roman Wabnicowie, Łęka Mroczeńska
 • Klara i Stanisław Wieczorkowie, Grębanin
 • Urszula i Stanisław Zgubilatowie, Baranów

 

Czytany 1727 razy