Klub seniora

22-06-2018 07:26

Definicja pojęcia „senior” wskazuje nie tyle na wiek, co przede wszystkim na bogaty bagaż doświadczeń życiowych, styl życia i sposób spędzania wolnego czasu, odpowiedni dla pewnego etapu życia człowieka.

Klub Seniora to nieformalna grupa, organizowana przez samych seniorów. Działalność Klubu koordynowana jest przez pracownika socjalnego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Baranowie.

Do Klubu Seniora mogą być przyjęte osoby, które ukończyły 60 lat życia, są mieszkańcami gminy Baranów oraz złożyły pisemną deklarację uczestnictwa w Klubie Seniora. Uczestnictwo w zajęciach Klubu Seniora jest dobrowolne i bezpłatne.

Kolejnymi ważnymi celami i zadaniami Klubu Seniora jest tworzenie nowych więzi społecznych, poprzez integrację i organizowanie wzajemnej pomocy ze stosowaniem zasady wzajemności. Zapobieganie rosnącej przepaści między seniorami, a aktywnym młodym pokoleniem, które jest lepiej dostosowane do nowych warunków gospodarczych i społecznych.

Zaplanowane działania będą wspomagać seniorów w aktywnym spędzaniu czasu wolnego na wielu płaszczyznach. Zajęcia wpłyną pozytywnie na kondycję fizyczną i psychiczną podopiecznych klubu, stając się motorem do aktywizacji pozostałych osób starszych.

Zakres proponowanych działań w Klubie Seniora zadań obejmuje:

  • dzień filmowy,
  • spotkania ze specjalistami,
  • dzień rehabilitacyjny,
  • aktywny dzień,
  • spotkania seniorów z książką lub znanymi ludźmi,
  • wyjazdy okolicznościowe,
  • gry planszowe.

Klub Seniora ma do zaoferowania mnóstwo ciekawych zajęć w tworzonych kołach zainteresowań i sekcjach, począwszy od rehabilitacji, tańca i śpiewu, a na robótkach ręcznych skończywszy. Działalność Klubu będzie dostosowana do możliwości psychofizycznych jego uczestników. Klubowicze mogą razem ćwiczyć na dostosowanej odpowiednio i wyposażonej sali, uprawiać różne dyscypliny sportowe, brać udział w spotkaniach zorganizowanych i wycieczkach. Bardzo aktywnie mogą uczestniczyć też w życiu kulturalnym gminy – udział w wydarzeniach gminnych prezentując swoje talenty wokalne czy aktorskie i artystyczne. Życie Klubu uatrakcyjnią natomiast imprezy organizowane z okazji świąt czy rocznic.

Klub Seniora czynny jest: w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 9:00 do 15:00

Istnieje możliwość korzystania z internetu, oglądanie telewizji, uzyskania pomocy w czynnościach związanych  z wydrukowaniem czy wykonaniem kserokopii dokumentu, Klub Seniora oferuje również pomoc w uzyskaniu świadczeń z pomocy społecznej zgodnie z ustawą o pomocy społecznej, jak również oferuje szeroko rozumianą pracę socjalną przez wyspecjalizowaną kadrę, oglądanie telewizji.

Wkrótce będzie możliwość korzystania z kursu obsługi komputera dla osób 60+

Zapisując się do Klubu Seniora można aktywnie spędzać czas nawiązując nowe znajomości, integrację rówieśniczą i międzypokoleniową ,wykorzystując własne zdolności umiejętności oraz wiedzę, z którą będzie można podzielić się zarówno z innymi uczestnikami jak również z młodzieżą okolicznych szkół.

Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu:

(62) 74 10 047 – Pani Sylwia Rozwadowska (Klub Seniora Mroczeń 95) Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

(62) 74 10 040 – Sylwia Gąszczak (Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie) Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytany 12750 razy