PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZTWA W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT 2023

06-12-2023 08:29

W poniedziałek 4 grudnia w baranowskiej hali sportowej rozegrano Półfinał Wojewódzki w Unihokeju Dziewcząt, w ramach XXV Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Turniej baranowski zostanie w naszej pamięci z kilku powodów. Zapamiętamy na pewno łzy rozpaczy unihokeistek Joanny Durlej z Baranowa, po golu straconym w ostatnich sekundach najważniejszego dla nich meczu. W naszej pamięci pozostanie też radość tych, które wywalczyły medale i awans.

Dwa debiuty

Półfinał wielkiej sportowej imprezy, firmowanej przez Szkolny Związek Sportowy, to dla Baranowa prawdziwe święto. Nasza Gmina przyjęła więc z radością ofertę zorganizowania mistrzostw na swoim terenie. Od kilku lat „rośnie” nasza baza sportowa, pozwalając tym samym na promocję wielu rozgrywek. Dziewczęcy unihokej „po baranowsku” to świetny przykład na to, że prawdziwa baza sportowa, plus dobra praca trenerska, mogą przynieść sukces. Unihokeistki ze Szkoły Podstawowej w Baranowie jeszcze niedawno nie mogły nawet marzyć o jakimś medalu w grach halowych, bowiem nie było po prostu gdzie grać, Dwa lata temu otworzyła podwoje pełnowymiarowa hala sportowa. No i się zaczęło. Przed rokiem unihokeiści z naszej szkoły dobrnęli aż do Finału Wielkopolski, natomiast w tym roku absolutne debiutantki niespodziewanie zameldowały się w półfinale wojewódzkim. Samorząd Baranowa ufundował nagrody dla wszystkich drużyn – puchary i medale, nagrody indywidualne - statuetki, souveniry dla trenerów i zawodniczek oraz dodatkowe upominki. W trakcie zawodów serwowano zawodniczkom kanapki i herbatkę, nie zapomniano również o trenerach oraz obsłudze zawodów, proponując im kawę, herbatę i słodki poczęstunek. Po zakończeniu zawodów organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników mistrzostw na obiad. Turniej w Baranowie miał piękną oprawę, z uroczystym otwarciem oraz ceremonią zakończenia zawodów, z udziałem Skarbnika Gminy – Marzeny Żłobińskiej, dyrektora szkoły - Sławomira Nowickiego oraz członka Zarządu Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego – Adama Kłodnickiego. Organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo uczestniczek mistrzostw, zapewniając profesjonalną opiekę medyczną. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwało dwóch sędziów.

Jednym złoto - innym łzy

Na starcie mistrzostw stanęły cztery zespoły: SP Belęcin, SP nr 5 Swarzędz, SP Grzegorzew oraz SP Baranów. Każdy z nich rozegrał trzy mecze. Już w drugim objawił się faworyt turnieju, bowiem unihokeistki ze Swarzędza rozgromiły Grzegorzew aż 8:0. Pięć goli w tym meczu strzeliła Klara Lisikiewicz, otwierając tym samym tabelę najlepszych snajperek. Tego miejsca Klara nie oddała do końca zawodów. W trzecim, jakże ważnym meczu turnieju, Baranów po emocjonującej końcówce przegrał 0:1 z Grzegorzewem. W czwartym Swarzędz gładko rozprawił się z Belęcinem, wygrywając aż 7:1. W kolejnym pojedynku Swarzędz wygrał z Baranowem 9:1, stawiając tym samym przysłowiową kropkę nad „i” w sprawie mistrzowskiego tytułu. Ten wynik wskazał również, że mecz zamykający rozgrywki toczyć się będzie o dodatkową stawkę, bowiem rozstrzygnie się w nim nie tylko kolor medalu, ale i sprawa awansu do Finału Wielkopolski. Belęcin stoczył z Grzegorzewem pasjonujący pojedynek, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę w samej końcówce meczu. Zespół z Belęcina po zwycięstwie 2:0 wspiął się na drugi stopień podium oraz wywalczył awans do wielkiego finału.  (ems)

Wyniki:

  1. SP nr 5 Swarzędz
  2. SP Belęcin
  3. SP Grzegorzew
  4. SP Baranów

Najlepsza Snajperka: Klara Lisikiewicz (SP nr 5 Swarzędz), Najlepsza Bramkarka: Natalia Zalewska (SP Belęcin), Najlepsza zawodniczka: Antonina Całka (SP nr 5 Swarzędz)

Czytany 1135 razy