MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W UNIHOKEJU

18-12-2018 07:14

W dniu 17 grudnia 2018 r. dobiegły końca rozgrywki w unihokeju chłopców w Wielkopolsce. W kolejnym etapie rozgrywek rywalizowały cztery najlepsze drużyny  wyłonione  z rozgrywek na etapie powiatów, rejonów i półfinałów wojewódzkich. Do turnieju wojewódzkiego, który odbył się w Jarocinie przystąpiły szkoły z Kotlina, Siedlca, Białośliwia i Mroczenia. Drużyna z Mroczenia swój decydujący pojedynek o wejście do finału rozegrała ze szkołą z Siedlca. Bez wątpienia był to najlepszy mecz w całym turnieju, gdzie grające zespoły zademonstrowały bardzo wysoki poziom techniczny i taktyczny gry  z wieloma strzałami napastników, interwencjami obrońców i bramkarzy. Wynik 2: 1 dla rywali dał im prawo gry o I miejsce, naszym uczniom pozostała gra o miejsce III.  Ten mecz grany ze szkołą z Białośliwia był popisem naszych chłopców, którzy wygrali  4:0. W meczu o I miejsce w Wielkopolsce Szkoła z Siedlca pokonała 4: 0 szkołę z Kotlina.  Najlepszym bramkarzem tego turnieju wybrany został Mateusz Gogół ze Szkoły Podstawowej w Mroczeniu.

Nasza szkoła, drugi rok z rzędu stanęła na podium finałów wojewódzkich w unihokeju. Sukces poprzedniego roku ( II miejsce-Siedlec 2017), finały tegoroczne( III miejsce – Jarocin 2018) na długo pozostaną w pamięci zawodnikom i trenerowi zespołu.

Uczniowie szkoły Podstawowej  w Mroczeniu , którzy awansowali przez  kolejne etapy rozgrywek do finału wojewódzkiego zajmując ostatecznie trzecie miejsce w Wielkopolsce: Mateusz Gogół, Michał Maksim ( bramkarze), Tobiasz Rabiega, Szymon Skiba, Filip Klepin, Jakub Piasecki, Krystian Tyra, Krzysztof Brząkała, Maksymilian Musiała , Maciej Kordek, Mikołaj Gruszka, Maciej Kozłowski . Opiekun zespołu : Jerzy Moś

Czytany 2489 razy