BIEG MURATORA 2019

29-04-2019 14:53

W niedzielę, 28 kwietnia odbył się III Bieg Muratora, zorganizowany przez OSP Baranów Osiedle Murator oraz Grupę Odnowy Sołectwa w ramach projektu współfinansowanego ze środków Otwartego konkursu ofert Gminy Baranów oraz z funduszu sołeckiego. Imprezę zorganizowano w roku 10-lecia miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

MURATOR JAK TERMINATOR. NIEZNISZCZALNY

Los organizatora imprez sportowych bywa czasem nie do pozazdroszczenia; nagła zmiana pogody może w kilka chwil zniweczyć godziny żmudnych wielodniowych przygotowań, setki zapinanych skrzętnie na ostatni guzik drobiazgów, dziesiątki telefonów i setki zgłoszeń do zawodów. Wydawało się, że ten ponury scenariusz czeka III edycję Biegu Muratora. Jednak gdy tuż przed Godziną Zero w biurze zawodów zawrzało jak w ulu, stało się jasne, że prawdziwego sportowca nie zdoła wystraszyć nawet ziąb i ulewa. Na starcie biegu głównego zameldowała się rekordowa liczba 161 biegaczy. Z ogromnym uznaniem zmarznięta publiczność powitała imponującą ilość młodych  sportowców (do 7 lat oraz 7-13 lat), którzy mimo deszczu ruszyli do walki w dwóch Biegach Młodego Muratora. Na wszystkich czekały medale, gorąca herbata i niekłamany entuzjazm kibiców. Każdy biegacz, starszy czy młodszy, otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsi - cenne nagrody. 

W biegu głównym 161 biegaczy musiało pokonać trasę wytyczoną przez dwóch Mateuszów: Niechciała oraz Grzesiaka. Niezwykle malowniczą, siedmiokilometrowy dystans wykreślili przez osiedlowe uliczki oraz tereny leśne. Już na mecie każdy z uczestników otrzymał z rąk druhów z zarządu OSP Murator - Jana Tyca, Jerzego Burzały, Eugeniusza Grzesiaka oraz prezesa Roberta Seifferta pamiątkowe medale. Warto dodać, że najlepszym biegaczem wśród strażaków został Aleksander Pawlak z Myjomic.

Niezwykłym dopełnieniem imprezy głównej były biegi Najmłodszego (do 7 lat) i Młodego Muratora (7-13 lat). Tuż po rozpoczęciu biegu głównego, prezes R. Seiffert, swoim niezawodnym w tym roku pistoletem startowym uruchomił bieg z udziałem odważnej i ambitnej dziatwy, której niestraszny był ziąb i deszcz. 

 

Klasyfikacja końcowa III Biegu Muratora:

 

Kobiety - OPEN

1. Kinga Gierak Kępno KS Leniwiec - 33:25,1

2. Daria Zborowska Kobyla Góra - 33:33,8

3. Ewa Kupczak Mroczeń Sparta Ultra Team - 34:11,8 


Mężczyźni - OPEN

1. Damian Dyduch Grębanin KS Gepard Kępno - 26:34,3 

2. Sławomir Urbański Piaski - 27:41,1 

3. Grzegorz Bednarek Kępno - 28:03,0 

 

Kobiety - Gmina Baranów

1. Weronika Paleczna Baranów - 36:54,7

2. Sylwia Mendel Jankowy - 43:44,0

3. Aneta Żłobińska Słupia pod Kępnem - 44:03,5

 

Mężczyźni - Gmina Baranów

1. Dominik Wylęga Łęka Mroczeńska KS Gepard Kępno - 28:03,2

2. Sylwester Parzonka Mroczeń KS Gepard Kępno - 28:41,2

3. Waldemar Małolepszy Baranów Sparta Ultra Team - 29:12,0

Najlepszy biegacz wśród strażaków: Aleksander Pawlak (OSP Myjomice)

Czytany 4232 razy