ARIES CUP

04-07-2022 12:43

W dniach 11.06-12.06 br. odbył się I Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej ARIES CUP roczniki 2011-2012 i młodsze w Baranowie. Gospodarzem wydarzenia był MUKS Gminy Baranów ARIES. Gościem honorowym turnieju była Pani Wójt Bogumiła Lewandowska-Siwek.

W turnieju udział wzięło 18 drużyn z całej Polsk. W sobotę odbyły się rozgrywki drużynowe chłopców a w niedzielę rozgrywki drużynowe dziewcząt. Dzień 1 w rozgrywkach chłopców przyniósł dużo wrażeń. Finałowe starcie odbyło się między WKS Śląsk Wrocław a KS Polonia Środa Wielkopolska. I miejsce zajął WKS Śląsk Wrocław wygrywając 13:5. Dzień 2 rozgrywek drużynowych dziewcząt obfitował w emocje.  I miejsce zajął zespół MUKS „Skałka-Śląsk” Świętochłowice. „Bardzo się cieszę, że nasz klub, który stawia pierwsze kroki w tej dziedzinie sportu, potrafił zorganizować ten turniej. Jest on na tyle dla nas ważny, ponieważ jak wiadomo sport najlepiej kształtuje charakter, uczy sumienności, obowiązku, pracy i gry fair play, tym bardziej, że piłka ręczna dzieci i młodzieży w naszym regionie zajmowała i zajmuje bardzo ważne miejsce. Wierzę w sukces utworzonych  dwóch sekcji piłki  ręcznej dziewcząt  i chłopców co potwierdza obecność na turnieju  tylu znakomitych klubów z całej Polski. Właśnie teraz powstaje nowa historia piłki ręcznej w Baranowie. Szczególne  podziękowania chciałabym skierować Gminie Baranów za patronat oraz przyjaciołom klubu, firmom Maridex sp. z o.o., Stolar, Saz, Benix, Nowja, Elmech sp. z o.o., M-tex Mariusz Kruszelnicki, ArtDiame Artur Wylęga, PHU Metmaq, ProKres oraz Awans”- powiedziała Pani Prezes MUKS Gminy Baranów ARIES Magdalena Niczke-Kibort.

Uroczyste zakończenie Turnieju, które odbyło się w niedzielę oprócz wręczania medali, pucharów i gratulacji zawierało przemowy Gościa Honorowego Pani Wójt Bogumily Lewandowskiej Siwek, Pani Prezes Magdalena Niczke-Kibort oraz Wiceprezesa Sławomira Nowickiego. Dzieciom wręczono nagrody dla najlepszych zawodników każdej z drużyn, a Pani Prezes przekazała w ramach uznania za patronat Koszulkę Klubową Pani Wójt. Oprócz dopingowania dzieci i kibice mogli cieszyć się piknikową atmosferą przy grillu i dmuchańcach.

Czytany 1280 razy