MISTRZOSTWA REJONU W BADMINTONIE 2022

28-11-2022 12:40

Przez dwa dni (15-16 listopada) w donaborowskiej hali sportowej toczył się bój o medale Mistrzostw Rejonu Kaliskiego w Badmintonie Dziewcząt i Chłopców, w ramach XXIV Igrzysk Dzieci. I tym razem nasze teamy okazały się najlepsze. Baranowianki obroniły mistrzowski tytuł. Złoto zdobyli również badmintoniści z Donaborowa. 

W zawodach wzięło udział 12 mistrzów swoich powiatów. We wtorek rozegrano turniej dziewcząt. Tutaj nie miały sobie równych reprezentantki Szkoły Podstawowej w Baranowie. Podopieczne Joanny Durlej, obrończynie złotego medalu, przeszły przez eliminacje jak burza, wygrywając wszystkie mecze 3:0. W tym i pierwszy, w którym zmierzyły się z „odwiecznymi” rywalkami zza miedzy, reprezentacją Szkoły Podstawowej w Donaborowie. Ostatecznie donaborowianki, prowadzone przez Urszulę Kurek, wywalczyły srebrny medal.

Wśród chłopców prym wiedli badmintoniści gospodarzy, czyli reprezentacja Szkoły Podstawowej w Donaborowie. Dużą niespodziankę sprawił natomiast najmłodszy zespól w całej stawce, czyli ekipa ze Szkoły Podstawowej w Baranowie, która w porywającym stylu zdobyła brązowy medal.

Dwudniowe zmagania, pełne emocji, sportowych wzruszeń a nawet łez, przebiegły w duchu fair play. Cenne nagrody wręczyła p. Wójt Gminy Bogumiła Lewandowska-Siwek. Organizatorzy zadbali również o to, by nikomu niczego nie zabrakło. Uczestnicy turniejów mogli się więc w trakcie imprezy posilić, czemu służyły smaczne kanapki i herbata, serwowane przez szkolną stołówkę, a na końcu na wszystkich czekał obiad.

(ems)

Wyniki:

Dziewczęta

 1. SP Baranów (Aleksandra Nycz, Hanna Wylęga)
 2. SP Donaborów (Nikola Kokot, Julia Małolepsza, Milena Wróbel)
 3. SP 6 Ostrów Wielkopolski
 4. SP Rojów
 5. SP 1 Pleszew
 6. SP 8 Krotoszyn

Chłopcy

 1. SP Donaborów (Fabian Wylęga, Marcel Kmieciński, Bartosz Mendel)
 2. SP 9 Ostrów Wielkopolski
 3. SP Baranów (Dawid Wylęga, Mateusz Chlebosz)
 4. SP Niedźwiedź
 5. SP 2 Pleszew
 6. SP 8 Krotoszyn

Czytany 1041 razy