MISTRZOSTWA GMINY BARANÓW W SIATKÓWCE 2023

23-01-2023 12:50

W Turniejach rozegranych w ramach XXIV Igrzysk Młodzieży Szkolnej (2008/2009) oraz Igrzysk Dzieci (2010) wzięły udział reprezentacje naszych szkół. W finale turnieju starszych chłopców zmierzyły się ekipy z Baranowa i Słupi. Gospodarze zawodów pokonali rywala nie bez trudności, choć sam wynik 3:0 mógłby świadczyć, że baranowianie wygrali lekko, łatwo i przyjemnie. Podopieczni Jarosława Kupczaka stawili im twardy opór, szczególnie w trzecim secie. Tuż po feriach siatkówka wróciła do Baranowa, w wersji mini, bowiem 16 lutego do walki ruszyli najmłodsi adepci tego pięknego sportu. W finale turnieju dziewcząt reprezentacja SP Baranów zmierzyła się z teamem z Mroczenia. Pierwszy set, wygrany w cuglach przez baranowianki 25:12 raczej nie zapowiadał większych emocji. Jednak podopieczne Jerzego Mosia w drugim secie zabrały się ostro do pracy, wygrały 25:22, więc rozstrzygnięcia trzeba było szukać w tie-breaku. Tu skuteczniejsze okazały się zawodniczki Joanny Durlej. Turniej chłopców zakończył się triumfem słupian, którzy w decydującym meczu, również po tie-breaku, pokonali Mroczeń 2:1. Zwycięskie zespoły będą reprezentować naszą Gminę w Mistrzostwach Powiatu Kępińskiego.