MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT 2024

07-02-2024 12:41

Piłkarki ręczne ze Szkoły Podstawowej w Baranowie w porywającym stylu wywalczyły tytuł Mistrzyń Powiatu Kępińskiego, aplikując rywalkom w dwóch meczach 31 goli i tracąc zaledwie dwa. Turniej, w ramach XXV Igrzysk Dzieci – rocznik 2011 i młodsze, rozegrano 6 lutego w Baranowie. 

HANDBALISTKI Z BARANOWA W BLASKU ZŁOTA

Na starcie mistrzostw stanęły reprezentacje trzech szkół – mistrzyń swych gmin: SP Baranów, SP 3 Kępno i SP Bralin. Turniej rozegrano metodą „każdy z każdym”. W meczu inauguracyjnym baranowianki, drużyna Ewy Nowickiej, gładko 11:2 ograły rywalki z Kępna. Na uwagę w tym meczu zasługuje z pewnością wyścig o tytuł najskuteczniejszej piłkarki turnieju. W tym spotkaniu i Antonina Stasiowska, i Julia Laske z Baranowa zdobyły po cztery gole. W drugim meczu Julia rzuciła dwie bramki więcej i to jej przypadł w udziale ten tytuł. Baranów wygrał z Bralinem 20:0. W meczu zamykającym turniej zespół Roberta Muszyńskiego, czyli SP 3, pokonał 18:2 team Jacka Falszewskiego - SP Bralin. Podsumowaniem turnieju była iście olimpijska ceremonia wręczenia nagród ufundowanych przez starostę oraz wójta gminy Baranów. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, przyznano też nagrody indywidualne. Wręczyli je dyrektor szkoły w Baranowie – Sławomir Nowicki oraz członek zarządu wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego – Adam Kłodnicki. Finał imprezy nie obył się bez słodkiej niespodzianki. O to postarała się p. wójt.

(ems)

Wyniki

  1. SP Baranów
  2. SP 3 Kępno
  3. SP Bralin
  • Najlepsza bramkarka: Oliwia Kiczka (SP 3 Kępno)
  • Najskuteczniejsza zawodniczka: Julia Laske (SP Baranów)
  • Najlepsza piłkarka: Antonina Stasiowska (SP Baranów)

Skład drużyny SP Baranów: Katarzyna Garyga (b), Antonina Stasiowska, Eliza Michalczyk, Malwina Stelmaszyk, Zofia Patkowska, Maria Zimoch, Anita Gąszczak, Lena Idzikowska, Vanessa Klein, Julia Laske. P. trener – Ewa Nowicka.

 

 

Czytany 486 razy