MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW ID 2024

12-02-2024 14:43

Utworzenie dwa lata temu w Baranowie klubu sportowego z piłką ręczną jako sportem wiodącym stało się trampoliną do sukcesów w tej dyscyplinie sportu na niwie szkolnej. MUKS Aries Baranów szkoli systematycznie całą rzeszę młodych adeptów handbalu. W efekcie najmłodsi szczypiorniści, reprezentanci tej szkoły, zdominowali rozgrywki powiatowe.

 

Team Grzegorza Markiewicza, czyli reprezentacja SP Baranów, wyszedł zwycięsko z takiej rywalizacji. Handbaliści z Baranowa wygrali wszystkie mecze w turnieju zorganizowanym 9 lutego w baranowskiej hali sportowej. Na drugim miejscu uplasował się zespół Adama Żłobińskiego, czyli SP 1 Kępno. Na uwagę zasługuje występ drugiego teamu z naszej Gminy. Szczypiorniści Pawła Walczaka z Łęki Mroczeńskiej nie ulękli się rywali i grając „gołą siódemką” uplasowali się na czwartym miejscu, wygrywając 7:4 z Bralinem Podsumowaniem turnieju była iście olimpijska ceremonia wręczenia nagród ufundowanych przez starostę oraz wójta gminy Baranów. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, przyznano też nagrody indywidualne. Nagrody w turnieju chłopców, ufundowane przez starostę kępińskiego, wręczyła p. wicestarosta - Alicja Śniegocka. Finał imprezy nie obył się bez słodkiej niespodzianki. O to postarała się p. wójt.

(ems)

Wyniki:

  1. SP Baranów,
  2. SP 1 Kępno,
  3. SP 3 Kępno,
  4. SP Łęka Mroczeńska,
  5. SP Bralin.

Najlepszy zawodnik: Igor Markiewicz (SP Baranów), Najlepszy strzelec: Ignacy Matuszek (SP 1 Kępno), Najlepszy bramkarz: Tomasz Balcer (SP Baranów).

SP Baranów: Tomasz Balcer (b), Jędrzej Barczok, Mateusz Chlebosz, Kacper Grala, Wojciech Gudra, Alan Kmiecik, Hubert Lempert, Filip Laske, Igor Markiewicz, Miłosz Napierała, Wiktor Romanowski, Miłosz Staniszewski, Maciej Strzęciwilk. Trener Grzegorz Markiewicz.

 

 

Czytany 418 razy