BADMINTONOWE TORNADO SZALAŁO W DONABOROWIE

22-11-2019 09:13

Dwanaście zespołów walczyło w Drużynowych Mistrzostwach Rejonu Kaliskiego w Badmintonie, Dziewcząt (kl. IV-VI), które rozegrano 20 listopada w donaborowskiej hali sportowej. Dwie ekipy z naszego powiatu wdarły się przebojem do strefy medalowej. W bezpośrednim starciu o trzecie miejsce lepsza okazała się ekipa Joanny Durlej z Baranowa. Oba zespoły, i ten z Baranowa, i ten z Donaborowa,  zasługują na ogromne brawa, bowiem dziewczynki reprezentujące na co dzień Uczniowski Klub Sportowy  „Tornado” Donaborów były najmłodsze w całej stawce uczestniczek mistrzostw. Zawody wygrały reprezentantki SP 2 Ostrzeszów przed SP Rojów. Nagrody, piękne puchary, ufundował Wójt Gminy Baranów. Zwycięski zespół awansował do Finału Wojewódzkiego. 


Donaborowska hala sportowa zadebiutowała w dziedzinie organizacji imprez rangi mistrzowskiej Szkolnego Związku Sportowego goszcząc w środę 20 listopada najlepsze badmintonistki (kl. IV-VI) rejonu kaliskiego. – Zebraliśmy mnóstwo pozytywnych ocen i wiele komplementów. Udało nam się przygotować zawody na wysokim poziomie, a na dokładkę znakomicie zaprezentowały się nasze dzieci -  nie ukrywa radości dyrektor szkoły, Alojzy Piasecki. Donaborowskie mistrzostwa obfitowały w niezwykłe emocje i niespodziewane sytuacje. – Proszę spojrzeć na kort nr 3. Tam toczy się jeszcze pojedynek pierwszej rundy, gdy na pozostałych dziewczynki walczą już w rundzie trzeciej – nie ukrywał zdumienia sędzia główny zawodów. A przecież Leszek Rorat to licencjonowany arbiter PZB, w swoim sportowym życiu naprawdę wiele widział, ale tak zażartego meczu już dawno nie miał okazji sędziować. Staramy się, by nasze zawody sportowe wyróżniały się ładną oprawą, nie zapominamy o fair play i bezpieczeństwie zawodników, staramy się, by organizowane przez nas zawody kojarzyły się przede wszystkim  z pozytywnymi emocjami i radością. To jednak sport, to jednak walka, a więc nie tylko zwycięstwa, ale i porażki. Najlepsi otrzymują nagrody – medale i puchary, ale każdy uczestnik przywozi do domu czy szkoły pamiątkowy dyplom. Tym razem nagrody – okazałe puchary ufundował Wójt Gminy, natomiast dyplomy – SZS. W nagrodę obejrzeliśmy wspaniałe widowisko, pełne pasji i werwy. Na uwagę z całą pewnością zasługuje występ dziewczynek z Baranowa, które puchar za trzecie miejsce wywalczyły po zażartym „siostrzanym” pojedynku z Donaborowem. Pani wójt Bogumiła Lewandowska-Siwek uroczyście otworzyła mistrzostwa, a na końcu, w asyście p. prezes Klubu Badmintonowego „Tornado” Donaborów”, Renaty Małolepszej, wręczyła nagrody. Na uczestniczki naszych mistrzostw czekała jeszcze słodka niespodzianka, natomiast w trakcie zawodów każdy mógł się pokrzepić kanapką i herbatą.

(ems)


XXI Igrzyska Dzieci 2019 w Badmintona, Donaborów 20.11.2019. Dziewczęta kl. IV-VI

Klasyfikacja końcowa:

1. SP 2 Ostrzeszów

2. SP Rojów

3. SP Baranów

4. SP Donaborów

5-8: SP Kowalew, SP 7 Kalisz, SP, Raszków, SP Rozdrażew

9-12 ; SP 18 Kalisz, SP Skalmierzyce, SP 8 Krotoszyn, SP 2 Pleszew

 

 

Skład drużyn z naszej gminy: 

SP Baranów (Aleksandra Nycz, Hania Wylega, Lena Maćkowiak), 

SP Donaborów (Julia Małolepsza, Nikola Kokot, Laura Fiołkowska), 

 

Badminton to gra, w którą każdy z nas grał, ale nie wszyscy wiedzą, że to od 1992 roku dyscyplina olimpijska i najszybsza gra świata. Obecny oficjalny rekord Guinnesa prędkości odbicia 4 gramowej lotki ustanowiony przez Malezyjskiego zawodnika Tan Boon Heong to 493km/h. Niektórzy najlepsi zawodnicy świata na korcie w ciągu całego meczu trwającego ok 1:40h meczu przebiegają nawet 9 km.

 

 

Czytany 2802 razy