„ZIELONE WIELKOPOLSKIE” PO BARANOWSKU

15-11-2023 11:56

Eliminacje gminne odbyły się 15 listopada w Szkole Podstawowej w Baranowie. Najlepsi wezmą udział w etapie wojewódzkim, ale już w formule on-line.

Konkurs, przygotowany przez referat promocji Urzędu Gminy w Baranowie, stanowił pierwszą, gminną, eliminacje Olimpiady Wojewódzkiej pn.: „ZIELONE WIELKOPOLSKIE”. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na 19 pytań testowych. Zgodnie z regulaminem liczyło się również tempo ukończenia testu, a więc „kto szybszy, ten lepszy”. Z nader trudnym testem najlepiej poradził sobie Kacper Wojtasik – uczeń Szkoły Podstawowej w Baranowie. Drugie miejsce zajęła Milena Kądziela, a trzecie - Zuzanna Dyla. Obie dziewczęta to uczennice Szkoły Podstawowej w Donaborowie. Cała trójka będzie reprezentować Gminę Baranów w etapie wojewódzkim olimpiady, który odbędzie się 27 listopada o godz. 10:00.

Projekt pn. „Zielone Wielkopolskie – konkurs dla dzieci i olimpiada dla młodzieży, uczniów szkół podstawowych z terenu woj. wielkopolskiego oraz edukacyjne ekomiasteczko dla zwycięskiej wielkopolskiej gminy” jest dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Organizatorem głównym jest Fundacja „Większe Mniejsze”.

Czytany 842 razy