SPOTKANIE Z DRABIKIEM

29-05-2024 10:21

W dniu 28 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baranowie odbyło się spotkanie z jednym z najpopularniejszych pisarzy dla dzieci – Wiesławem Drabikiem. Autor jest znanym i lubianym twórcą książeczek dla młodych czytelników.

W spotkaniu uczestniczyła liczna grupa dzieci z oddziału zerówkowego oraz uczniowie klas I z Zespołu Szkół w Mroczeniu wraz z opiekunami. Autor opowiadał w jaki sposób rozpoczęła się jego przygoda z pisaniem oraz jak powstaje książka – od pomysłu do jej wydruku. Dzieci miały również możliwość wysłuchać prezentowanych przez pisarza najśmieszniejszych fragmentów z jego książek. Odpowiadały też na zagadki, bawiły się z autorem w odgadywanie rymów co wzbudzało wiele entuzjazmu i radości wśród uczestników. Prawidłowe odpowiedzi były nagradzane naklejkami lub zakładkami. Spotkanie było również okazją do poznania oferty dla najmłodszych czytelników i zwiedzania placówki. Na zakończenie uczestnicy spotkania mogli kupić książki pisarza oraz otrzymać autograf i dedykację.

Książki Wiesława Drabika to pięknie ilustrowane, pouczające i pełne humoru wierszowane bajeczki, chętnie czytane przez dzieci. Najbardziej znane to :"Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków", "Awantura na podwórku", "Mundial na pastwiskach" i wiele innych, równie ciekawych. Powodzeniem wśród czytelników cieszą się serie: o Leosiu , "Czytam z tatą" czy "Zostań mistrzem".

(el)

                         

Czytany 205 razy